Napisz: luuis@luuis.pl
Zadzwoń: 507-449-219

Oryginalne części czy zamiennik?

Posiadając samochód czy to osobowy, ciężarowy czy też jednoślad. Z czasem stajemy przed decyzją w sprawie naprawy swojego pojazdu. Mechanik często wtedy podaje nam możliwości wyboru jakich ma użyć części i jaki będzie koszt usługi. Stajemy przed wyborem, czy mamy wybrać produkt oryginalny czy może tańszy zamiennik. Ale odpowiedź nie jest prosta, porównajmy dwie możliwości, ich plusy i minusy. Bo każdy wybór ma swoje za i swoje przeciw.

 

Czy warto wybrać oryginał?

Za podjęciem takiej decyzji, mówi przede wszystkim jakość takich części i idealne spasowanie. Odejdzie nam długotrwale zabawy w dopasowanie części jeśli oczywiście sami naprawiamy swój pojazd. Produkt oryginalny wyróżnia się też dłuższą gwarancją i tym że możemy być pewni że producent bierze większa odpowiedzialność za ten produkt. Jednak często jest też tak że płaci się nie tylko za jakość wykonania i dopasowania ale również za markę tej firmy.

Ale czy zamiennik musi być taki zły?

Nie, jednak trzeba wybrać odpowiedni. Do wyboru takiego produktu należy podejść w odpowiedni sposób i z rozwagą. Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo zamienników różnych producentów, którzy do jakości swojego produktu przywiązują różną wagę. Nie mówię już o produkcji „Made in China”, bo nad tym można by się rozpisać na wiele stron.

A więc na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujemy się na zamiennik, to zwrócimy uwagę na pewne szczegóły.

1. Poszukajmy w internecie informacji o producencie, jaka jest opinia na temat danego producenta. Czy dużo jest negatywnych opinii, a ile jest opinii pozytywnych.

2. Na drugim miejscu sprawdźmy opinię na temat samego produktu. Jeśli ma mało lub dużo negatywnych nawet się nie zastanawiamy dalej.

3. Sprawdzamy ilu sprzedawców ma produkty danego producenta oraz czy mają go duże firmy. Jeśli duże firmy mają go w swojej ofercie to możemy domniemywać że produkt jest odpowiedni i spełni nasze oczekiwania a gdyby coś to reklamacja będzie łatwiejsza, niż w firmie tzw. „Kowalskiego”.

Te 3 zasady powinny być zawsze pamiętane przez nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *